Kaip įsigyti elektrinę saulės parkuose?

Photo by Pixabay on Pexels.com

Saulės parkai plečiasi ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europos Sąjungoje, šiai užsibrėžus tikslą mažinti CO2 išmetamų dujų kiekį. Žaliosios energetikos plėtros nesustabdė net COVID-19 pandemija. Lietuvoje ir toliau mokama parama norintiems turėti savo saulės elektrinę, šiais 2021 metais buvo pateikta apie 5000 gyventojų prašymų, norinčių gauti paramą jėgainei. Ją galima įsigyti saulės parkuose arba montuoti ant nuosavos žemės, namo stogo, parama mokama abiem atvejais. 

Visi Lietuvoje veikiantys saulės parkai suteikia galimybę butų, kotedžų, namų savininkams rezervuoti dalį elektrinės ir naudoti jos gaminamą energiją, kuri yra apie tris kartus pigesnė nei įprasta elektros kaina.

Saulės parkai: 6 žingsniai, įsigyjant elektrinę?

1. Jeigu norite įsigyti jėgainę saulės parke, jums reikės apskaičiuoti, kiek kilovatų sunaudojate elektros ir kokios galios jums reikia. Galite pasinaudoti saulesparkai.lt interneto svetaine, kurios puslapyje „Projektai“ rasite visus saulės parkus bei kiekvieno jų vystytojo kainą už 1 kW galios. Taigi, pasirinkę norimą parką pateiktoje skaičiuoklėje įvedę duomenis, galėsite pamatyti, kokios galios elektrinė jums siūloma, kokia jos kaina ir atsiperkamumo laikas.

2. Rezervuokite dalį jėgainės pasirinktame saulės parke. Kai kurie vystytojai prašo rezervacijos užstato. Pavyzdžiui, Kuršėnų parko atstovai prašo 50 eurų, ši suma vėliau bus įskaičiuota į galutinę kainą.

3. Pasirašykite sutartį su vystytoju ir atsiskaitykite už elektrinę.

4. Įsigiję dalį jėgainės turėsite pasirašyti sutartį su elektros tiekėju. Jūsų gaminama elektra bus pervedama elektros tiekėjui ir atsiimama jums reikiamoje vietoje. Už šią paslaugą galėsite atsiskaityti pasirinkę vieną iš kelių atsiskaitymo būdų.

5. ESO tinklai įrengs dvigubos apskaitos skaitiklį ir galėsite naudoti savo elektrą.

6. Vėliau, sulaukę kvietimo teikti paraiškas iš Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA), galėsite kreiptis dėl jėgainės dalies kompensacijos.

Saulės parkai leidžia be papildomų rūpesčių įsigyti nuosavą jėgainės dalį. Jums nereikės rūpintis projektais, jėgainės įrengimu ir priežiūra. Paramos dydis yra toks pats tiek statant elektrinę ant namo stogo, tiek įsigyjant saulės parkuose. 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.