Kas yra grupiniai pirkimai ir kodėl jie tokie populiarūs?

Kolektyviniai arba grupiniai pirkimai (collective buying) – tai populiarus shopingo metodas, kurio deka galima pirkti Internete su didele nuolaida. Kodėl grupiniai?  Todėl kad grupė žmonių perka ne tik įvairias prekes bet ir paslaugas. Kodėl populiarūs? Todėl kad taip pirkti labai paprasta: kad sužinoti apie nuolaidas ir akcijas užtenka apsilankyti tinklapyje, kuriame aprašytos akcijų sąlygos, nuolaidų procentas ir panašiai. Nuolaidos perkamos tačiau pirkinio kaina ant tiek maža, kad nauda nuo tokio pirkimo akivaizdi.

Iš pradžių žmonės kolektyviškai pirkti pradėjo Kinijoje.  Tai veikia šitaip: susitarus vienu metu apmokėti didelį kiekį prekių ar paslaugų, pirkėjai gauna nuolaidą, kurios mažmeninėje prekyboje niekada negautų. Iš pradžių tai buvo populiaru tarp draugų, bet veliau tai persikele į Internetą ypač į socialinius tinklus o veliau atsirado specialus grupinių pirkimų tinklapiai. Susivienijus internete pirkėjai gauna didesnį nuolaidos procentą dėl didesnio pirkėjų kiekio.

Nuolaidos prekėms ir pąslaugoms taikomos tik tam tikru metu ir tam tikromis sąlygomis. Visi tinklapiai turi skirtingas sąlygas. Lietuvoje grupinių pirkimų pasiulymus galima rasti tinklapyje https://www.manoplotas.lt

Dar vienas grupinių pirkimų tinklapių ipatumas – tai bonusai už atvestus draugus. Šiuos bonusus galima išleisti perkant nuolaidas.

Europoje ir JAV grupinių pirkimų lyderiai yra tokie tinklapiai kaip LivingSocial.com, BuyWithMe.com ir Tippr.com. Lietuvoje grupiniai pirkimai tik pradeda įgauti populiarumą.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.