Straipsnių katalogai ar vieši straipsnių agregatoriai?

Photo by Zen Chung on Pexels.com

Su straipsnių katalogais verslas susiduria pakankamai dažnai. Tai puikus būdas rinkti atgalines nuorodas – pasirašai straipsnį, dedi vieną ar dvi nuorodas į savo puslapį ir publikuoji į keletą straipsnių katalogų. Kai kurie straipsnių katalogai yra nemokami, o su mokamais tenka padirbėti kur kas intensyviau, nes jie to paties straipsnio nebepriima.

Populiariausi nemokami straipsnių katalogai Lietuvoje yra

  • e-nuoroda.lt
  • straipsniukatalogas.eu
  • vain.lt

Egzistuoja ir kitas būdas publikuoti savo straipsnius. Tai straipsnių agregatoriai. Tiesiog tai nėra straipsnių katalogas. Greičiau vieta, kur galima patalpinti savo straipsnį.

Kas yra straipsnių agregatorius?

Straipsnių agregatorius yra puslapis, kuriame yra surenkami straipsniai. Jie surenkami iš tam tikrų vartotojų, niekas RSS srauto jau nebefiksuoja, nes taip patogiau apsiginti nuo „spamo“. Štai keletas populiariausių straipsnių agregatorių, kur galima publikuoti straipsnius lietuvių kalba:

  1. Rekvizitai.vz.lt. Tai populiariausias Lietuvoje įmonių katalogas, pateikiantis informaciją apie įmones, jų darbuotojus, skolas. Jis taip pat turi galimybę publikuoti straipsnius. Tai galima padaryti per įmonės paskyrą. Straipsniai rodomi rekvizitai.vz.lt/imoniu-pranesimai/
  2. LinkedIn Pulse. Kiekvienas save gerbiantis verslininkas turi LinkedIn socialinio tinklo paskyrą. Čia yra skyrelis Pulse, kur kiekvienas gali patalpinti savo straipsnį. Aišku, straipsnyje galima palikti nuorodą. Šie straipsniai yra gana neblogai indeksuojami ir randami paieškoje.
  3. Business.site. Google Business paskyra taip pat reikalinga kiekvienai įmonei, nes per ją pateikiama visa reikalingiausia informacija Google, nurodoma vieta žemėlapyje. Turbūt mažai kas žino, kad Google leidžia susikurti savo interneto svetainę su domenu business.site. Šioje svetainėje yra galimybė publikuoti savo straipsnius. Aišku, straipsniai gali turėti nuorodų.
  4. Medium.com. Vienas iš populiariausių pasaulyje naujienų ir straipsnių agregatorių. Čia anglakalbiams rašytojams net suteikiamos galimybės uždirbti. Lietuviškiems tekstams tai negresia, nes lankomumai nedideli. Bet straipsnį publikuoti galima nemokamai. Nuorodų dėti galima taip pat, kiek tik norite.
  5. Pinterest. Tai daugiau nuotraukų agregatorius, nei straipsnių. Tačiau čia galite surinkti į vieną vietą visus straipsnius apie jūsų įmonę ir parodyti juos suinteresuotiems asmenims. Aišku, atgalinę nuorodą gausite iš šio gerbiamo domeno. Maža to, nuorodos bus ir iš dar bent dešimties skirtingų šalių domenų, tiesa, to paties Pinterest – pinterest.ie, pinterest.ru, pinterest.es, pinterst.fr ir t.t.

Atrodo neblogai? Yra tik vienas

…bet..

Visuose šiuose agregatoriuose nuorodos yra „nofollow“. Google jas mato, skaičiuoja, rodo Google Console įrankyje, tačiau jos laikomos reklaminėmis, todėl uždedamas „nofollow“. SEO ekspertai patvirtins, kad reikia ir tokių nuorodų, kad nuorodų portfelis atrodytų kuo natūralesnis. Be to šie puslapiai yra itin aukštai vertinami visų trečiųjų šalių autoritetų matuoklių (Moz, Ahrefs), todėl gavus nuorodų iš tokių puslapių, galima pasikelti savo DA.

Kol straipsniai agregatoriuose indeksuojami, siūlome grįžti prie straipsnių katalogų. Čia nuorodos „dofollow“, nors ir autoritetas ne toks didelis. Geriau žvirblis saujoj, negu jautis girioj – sakydavo mūsų protėviai. Šį posakį galima pritaikyti ir šiuolaikiniame interneto rinkodaros kontekste.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.