Rinkodaros vertimai: kaip pasirinkti kokybiškas paslaugas?

Photo by Pixabay on Pexels.com

Kai internetas tampa neatsiejama verslo veiklos dalimi, reklama internete taip pat užima svarbią rinkodaros dalį. Internetas šiandien leidžia savo veiklą vykdyti bet kurioje šalyje ir pasiekti bet kuriame pasaulio kampe esantį klientą. Reikia tik pateikti informaciją jo kalba. Todėl vertimų biurai kiekvienais metais sulauki avis daugiau užsakymų, kai reikalingi rinkodaros vertimai internetui.

Pavyzdžiui, verslo įmonės ieško, kas galėtų išversti jų reklamas į skirtingas kalbas. Taip pat kas galėtų išversti įmonės pristatymą, produktų aprašymus ir parengtų kitų panašių rinkodaros tekstų vertimus.

Kam to reikia?

Rinkodaros vertimai verslui reikalingi tuomet, kai įmonė plečia savo veiklą į kitas šalis. Pavyzdžiui, ieško partnerių užsienyje. Tuomet reikalingas oficialus ir profesionalus įmonės veiklos pristatymas potencialiam partneriui suprantama kalba. Tuomet ieškoma, kas galėtų išversti įmonėje jau parengtas brošiūras į kitas aktualias kalbas. Taip pat rinkodaros vertimai atliekami, kai reikia išversti paslaugų aprašymus, įmonei plečiant veiklą ir norint vykdyti pardavimus kitose šalyse. Tokiu atveju netgi gali prireikti profesionalių darbo skelbimų tekstų vertimų.

Kodėl svarbu profesionalumas?

Mažesnėse įmonėse, kai stengiamasi taupyti, kartais galvojama, kad vertimų biuras Kaune ar kitame mieste – tik pinigų švaistymas. Esą vertimą gali atlikti ir bet kuris tą kalbą žinantis kolega. Tačiau tai nėra geras pasirinkimas.

Pirmiausia todėl, kad rinkodaros tekstai – labai specifiniai. Čia neužtenka vien pažodinio vertimo. Rinkodaros tekstai savyje slepia ne tik informaciją, bet ir atliek kitą funkciją – skatina pirkti, domėtis, veikti. Jeigu tekstas bus tik išverstas, jis nebūtinai bus toks efektyvus, kaip buvo originalo variante.

Todėl atliekant vertimus svarbus profesionalumas. Kalbą, į kurią verčiamas tekstas, gerai išmanantis žmogus, gali profesionaliai pritaikyti rinkodaros tekstą taip, kad jis taptų patrauklesnis kitos kalbos variante tai labai svarbu, kad tekstas atliktų savo pagrindinę funkciją – tinkamai pristatytų įmonę ir paskatintų klientą pirkti ar rinktis būtent šią įmonę.

Kaip pasirinkti geriausią?

Tik kokybiški ir profesionalūs rinkodaros vertimai garantuoja įmonės veiklos sėkmę kitoje šalyje. Todėl ieškant, kas galėtų pasirūpinti vertimu, reikėtų rinktis tik profesionalius šios srities  specialistus. Patikimi vertėjai – tai įmonės, kurios rinkoje paslaugas teikia jau ilgą laiką ir gali  pasidžiaugti teigiamais kitų klientų atsiliepimais. Taip pat labai svarbu, kad vertimų biure dirbtų profesionalūs vertėjai. Tai yra kriterijai, kurie leidžia manyti, kad pasirinktas vertimų biuras teikia kokybiškas ir profesionalias paslaugas.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.