Reklamos strategijos pasirinkimas 2020 metais

Photo by Jose Francisco Fernandez Saura on Pexels.com

Reklamos strategijos pasirinkimas yra itin didelis iššūkis tiek stambiam, tiek ir smulkiam verslui. Norint pritraukti kuo daugiau klientų, tenka į tai investuoti. Vieni išleidžia gana dideles sumas, o kiti apsieina su mažesnėmis. Esat iš tų, kurie nori išleisti kuo mažiau? Tuomet turėtumėte įsiklausyti ką sako specialistai. Tai reiškia, kad turite analizuoti jų pateikiamą informaciją, nes ne visada ji yra naudinga, kokią bandoma pateikti.

Reklama internete – neišvengiama, tačiau ne visiems ji yra efektyvi

Labai opi problema yra tame, kad nemažai verslų renkasi specialistus pagal jų populiarumą, o ne pagal tai, ką jie yra nuveikę. Dabar labai lengva užkabinti itin skambiomis frazėmis, o realybė paskui atrodo per daug liūdna, nes pamatomi tikrieji darbo rezultatai. Kaip tinkamai įvertinti pasirinkto rinkodaros specialisto pateikiamą informaciją ir k apskirtai su ją reikia daryti?

  1. Jeigu specialistas pateiki atliktų darbų sąrašą – patikrinkite viską. Dabar galima rasite labai daug įmonių ar privačių asmenų, kurie nurodo su kuo yra dirbę. Dažniausiai tai būna pateikti įmonių pavadinimai su jų logotipais. Tačiau, nepateikiama jokia informacija už ką tokie specialistai uvo atsakingi. Realybė yra tokia, kad nemažai specialistų su minėtomis įmonėmis tiesiogiai nedirba, o paprasčiausiai atlieka darbus, kurie užsakomi iš tarpininkų. Pavyzdžiui, dažnais atvejais specialistai mėgsta nurodyti, kad teikė SEO paslaugas didelėms įmonėms, neretai paaiškėja, kad jie tik rašė SEO straipsnius ir tiek.
  2. Rezultatai turi būti aiškūs. Prieš tai minėta, kad specialistai mėgsta nurodyti su kuo dirbo, bet nenori nurodyti ką dirbo. Jums reikia pasižiūrėti ir į tai, kokius rezultatus specialistai pasiekė, jeigu tokią informaciją nurodė. Pavyzdžiui, jeigu pateikiama informacija, kad su kažkokiu raktiniu žodžiu specialistai pateko į pirmą Google paieškos rezultatų puslapį, tuomet reikėtų pasigilinti ar tas raktinis žodis apskritai yra konkurencingas. Kai kuriems raktažodžiams iškilti paieškoje nereikia didelių pastangų. Pavyzdžiui, pagal raktažodį „pigiausi greitieji kreditai internetu“ neturi didelės konkurencijos, tuo labiau – užklausų.
  3. Apsimetinėjančių specialistų vengimas. Būtinai paskaitinėkite specialistų patarimus jų bloguose ar turimose svetainėse kur jie aprašo kokios būna nekokybiškos paslaugos. Trumpai tariant, dabar vienas iš būdų pasireklamuoti yra menkinti kitų specialistų darbą prieš tai nepasakęs viešai, kad tokiu pačiu būdu dirba „profesionalas“. Labai daug atvejų būna tarp SEO specialistų, kurie keikia SEO straipsnių rašytojus, bet tuo pačius iš tų pačių rašytojų užsako rašymo ir talpinimo paslaugas.
  4. Didelio lankytojų srauto propagavimas. Jeigu specialistas nurodo, kad padidino interneto svetainės lankomumą keletą kartų, tuomet reikia žiūrėti šaltinius, iš kur tie lankytojai atėjo. Jeigu tai nukreipti lankytojai – tuomet čia nieko įspūdingo, nes ir patys galite užsakyti reklamą norimose svetainėse.

Kiekvienas reklamavimosi būdas pareikalauja skirtingų lėšų

Naivu tikėtis, kad su ta pačia pinigų suma bus galima pasiekti tuos pačius rezultatus naudoja vis kitus reklamavimosi būdus. Pradedantiesiems verslininkams ar ne stambiam verslui siūloma prieš tai skirti minimalų biudžetą siekiant išsiaiškinti kuris reklamavimosi būdas yra geriausias. Tokiu atveju, bus paprasčiau apžvelgti kur nauda yra efektyviausia.

Ne paslaptis, kad SEO paslaugas užsisako ypač daug žmonių ir įmonių, nes vis dėlto – šioje srityje lengviausia surasti tokius klientus, kurie būtų besidomintys konkrečiomis prekėmis ar paslaugomis. Tai tikslinė auditorija, kurią pasiekti galima labai lengvai. Aišku, daug ką lemia turimas biudžetas ir niša. Mat, vienose srityse išleidžiamos gerokai didesnės pinigų sumos nei kitose.

Tarp kitko, jeigu negalite leisti didelių sumų reklamuojant savo prekes ar paslaugas, tuomet galite skirti laiko domėjimuisi kaip viską patiems atlikti. Yra daug nemokamos naudingos informacijos, kuri gali būti pritaikoma atliekant praktines užduotis. Jeigu nenorite samdyti SEO specialisto, tuomet skirkite laiko mokymuisi. Trėkite galvoje, kad dabar daugiausia naudingos informacijos internete yra nemokamuose šaltiniuose. Tad, venkite neaiškių kursų pirkimo. Lietuvos rinkoje yra labai daug įmonių, kurios siūlo SEO kursus, kurie iš tiesų neduoda apčiuopiamos naudos

Būtinai domėkite naujovėmis, nes dabartiniais laikais, didelį žinių bagažą galima sukaupti tiesiog internete ieškant ir pasitelkiant visiškai nemokamą informaciją.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.