Koks gi tas šiuolaikinis tinklalapio dizainas

dizainas

Dažnai interneto puslapių kūrėjai giriasi, kad jie kuria šiuolaikišką ir inovatyvų interneto puslapių dizainą. Paprastam užsakovui tos „sparnuotos“ frazės atrodo tikrai „kietai“, tad jomis lieka patikėti besąlygiškai. Bet koks yra tas šiuolaikiškas dizainas? Kodėl jis inovatyvus, o tai, kas buvo daroma seniau – jau nebe? Apie daug kas tiesiog nekalba. O mes nusprendėme pasikalbėti su Taurus Media – tinklalapių kūrėjais, dirbančiais ne tik Lietuvoje. Taip pat bendradarbiaujančiais su reklamos agentūromis, kurios pačios kuria madas.

Štai keli šiuolaikinio dizaino bruožai.

  1. „Tinklinis“ informacijos išdėstymas. Angliškai tai vadinama tiesiog grid – grotelėmis (tinklas yra net, bet mes taip vadiname turėdami omenyje tvorai naudojamą tinklą, ne žvejybinį). Jis yra dviejų rūšių – simetrinis ir asimetrinis. Simetrinis – kai visi „tinklo“ langeliai yra vienodo dydžio, asimetrinis, kai skiriasi ir plotis ir aukštis. Informacija išdėstoma pasitelkiant į pagalbą paveikslėlius. Naudojama struktūra – tekstas-paveikslėlis arba paveikslėlis-tekstas. Gali būti ir trigubas išdėstymas paveikslėlis-tekstas-paveikslėlis arba tekstas-paveikslėlis-tekstas. Gridas yra toks patogus informacijos išdėstymas, kad juo naudosis dizaineriai dar keletą metų ateityje, tad galima drąsiai sakyti, kad toks dizainas yra šiuolaikiškas. Kur čia inovacija? Į šį klausimą atsakys programuotojai, kurie bando taip išdėliotą informaciją gražiai suprogramuoti, kad žiūrint per mobilųjį įrenginį, viskas atrodytų idealiai.
  2. Balta erdvė. Nereiktų nustebti, kai dizaineriai parodys baltą puslapį su juodomis skirtingų dydžių antraštėmis. Tai dabartinė mada, kuri turi savo pavadinimą – minimalizmas. Kuo mažiau nereikalingų grafinių elementų, tuo geriau. Priežastys, dėl ko toks dizainas naudojamas yra kelios. Balta spalva ir juodos ar pilkos raidės yra estetiškai gražu ir tvarkinga. Kita priežastis – Google reikalavimai, kad puslapis užsikrautų greitai. Kuo mažiau grafinių elementų, tuo greičiau puslapis kraunamas. Dar vienas dalykas – skaitytojo dėmesio koncentravimas tik į svarbiausius dalykus. Dėl to naudojami skirtingi šriftai ir antraščių dydžiai baltame fone. O kur dar pritaikymas mobiliems?.. Priežasčių yra daug, todėl toks požiūris į dizainą gali vyrauti ateinančius kelis metus.
  3. Pilno pločio viršutinė dalis„headeris“. Viršutinė pagrindinio puslapio dalis yra vadinama „headeriu“ – galva. Čia sutelkiamas visas dėmesys. Šiuolaikiškame dizaine šis plotas yra lankstus (responsive) ir eina per visą ekrano plotį. Seniau buvo populiarus įrėmintas (fixed) dizainas, kai kraštiniai elementai turėjo aiškias ribas. Dabar atsiradus mobiliosioms versijoms, šis būdas pabrėžti informaciją tapo norma.
  4. Paryškintos antraštės. Antraštes paryškinti galima trimis būdais – didinant jų dydį, visas raides rašant didžiosiomis ir visą tekstą pajuodinant (bold). Kadangi dizainas eina link minimalizmo, antraščių išskyrimas ir yra vienas didžiausių dizainerių iššūkių. Beje, šriftai turi būti pritaikyti peržiūrai per įvairius įrenginius, tad „paveikslėliuose“ pateiktų užrašų stengiamasi atsisakyti.
  5. Ryškios spalvos su perėjimais (gradient). Interneto puslapiams dažnai naudojamos gamtoje rečiau sutinkamos spalvos. Taip jau kelinti metai iš eilės labai populiarioomis spalvomis tapo tamsiai mėlyna (navy blue), purpurinė (violetinė), salotinė (šviesiai žalia), oranžinė, rožinė einanti link raudonumo. Tradicinės spalvos sutinkamos retai, nes jos sunkiai atkreipia dėmesį. Kokios tos tradicinės spalvos? Tai pilka, tamsiai žalia, smėlinė ir šviesiai žydra. Šios spalvos mūsų gamtoje yra įprastos, todėl jas matome išėję į kiemą. Natūralu, kad virtualus pasaulis nori išsiskirti ir nesusitapatinti su aplinka. Deja, ši mada gali greitu metu baigtis dėl stiprėjančio ekologinio sąmoningumo ir noro grįžti prie klasikos – juodos ir baltos spalvos. Tokios buvo pirmosios spausdintos knygos ir jose esančios iliustracijos – graviūros.

Šiuolaikinis dizainas yra labai technologiškai pažengęs. Viskas programuojama su HTML5. Naujausi Google reikalavimai stumia kūrėjus į ne visai dėkingą situaciją. Jie turi atsisakyti tam tikrų įmantrių technologijų, kurioms naudojama daug kodo, o tai reiškia, kad jos užsikrauna lėtai. Bet viena sritis tobulėja gana sparčiai – 360 laipsnių vaizdai, kurie telefone atrodo tikrai įspūdingai.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.